TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2021, 00:02
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Pielgrzymkowy poranek w Lututowie

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 14:50 11.08.2020

Trzeci dzień pielgrzymowania miał najlepszy możliwy początków – Eucharystia o godz. 7.30 w parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie zgromadziła przedstawicieli grup kaliskich i promienistych: Biało-Żółtej (par. Opatrzności Bożej w Kaliszu), Biało-Niebieskiej (par. św. Marcina w Odolanowie), Żółtej (par. Przemienienia Pańskiego w Giżycach), a także kilka osób z grupy Purpurowej (par. Świętej Rodziny w Kaliszu).

Tradycją już jest zakończenie mszy św. chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której kapłani, siostry zakonne i pozostali pielgrzymi trwali w uwielbieniu Boga ciszą serc.

Po przerwie śniadaniowej kolumna pielgrzymkowa ruszyła w kierunku Wielunia pod czujnym okiem służb porządkowych dbających o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i bezpieczeństwo na drodze. Przed pątnikami ponad 22 km drogi, w której towarzyszyć im będzie modlitwa różańcowa, kolejna konferencja ojca duchownego, ks. Pawła Nowackiego, śpiew, dobre słowo sióstr i braci pielgrzymów, a także cisza – niezwykle ważna i potrzebna, by nie zgubić najważniejszego – szansy na spotkanie Boga i wspólne wędrowanie w Jego Obecności.

Zdjęcia: Patrycja Antas/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła