TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 03:00
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Pielgrzymowali pieszo do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:19 23.09.2021

Idźcie do Józefa - usłyszeli w swoim sercu to wezwanie i w Roku Świętego Józefa wyruszyli w drogę, która była pielgrzymką w głąb samego siebie.

Ks. Andrzej Jakubaszek i ks. Rafał Paździoch z diecezji warszawsko-praskiej pielgrzymowali pieszo do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Modlili się w intencji budowy kościoła pod wezwaniem św. Rity z Cascii na warszawskim Grochowie. Swoją modlitwą otaczali także wszystkich darczyńców i dobrodziejów.

Ks. Andrzej Jakubaszek. proboszcz parafii pw. św. Rity z Cascii podkreśla, że pielgrzymka zrodziła się w duchu wdzięczności, żeby podziękować osobom za wsparcie, za to wszystko, co otrzymujemy na co dzień, za wszelkie dobro.

Z kapłanami pielgrzymującymi do Kalisza można było łączyć się duchowo: poprzez modlitwę i relację z trasy.

Pątnicy wyruszyli o poranku, 13 września br. z Warszawy. Do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa dotarli 18 września br. Dołączyli do nich pielgrzymki z Warszawy, którzy od samego rana towarzyszyli im na pątniczym szlaku.

Polecamy Państwu także rozmowę z kapłanami-pątnikami, którą udało nam się przeprowadzić w Kaliszu tuż po dotarciu przed cudowny obraz Świętego Józefa.

Tekst: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała&Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła