TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 11:10
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Pierwszy dzień narodowych rekolekcji "Ojcowskiemu sercu zawierzamy"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 21:22 03.10.2021

W trosce o Kościół potrzebujemy wsparcia świętego Józefa - mówił ks. dr Marcin Wiśniewski w pierwszym dniu narodowych rekolekcji "Ojcowskiemu sercu zawierzamy", które odbywają się w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa i przygotowują do aktu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Mszy św. rozpoczynającej narodowe rekolekcje przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, który wygłosił także homilę.Więcej informacji z mszy św. inauguracyjnej znajdziesz tutaj.

Nauki rekolekcyjne głosił przez cały dzień ks. dr Marcin Wiśniewski, który w swoim słowie wskazywał na św. Józefa, który jest Opiekunem Kościoła. Kaznodzieja zatrzymał się przy trzech słowach: człowiek, rodzina, Kościół i nazwał jest misteriami, a więc tajemnicami.

Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył ks. prof. Piotr Nawrot, a homilię wygłosił ks. dr Marcin Wiśniewski. Eucharystię uświetnił chór pod dyrekcją Jacka Sykulskiego z Poznania. 

Wieczorem zebrani uczestniczyli w koncercie pt. „Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich” w wykonaniu chóru pod dyrekcją Jacka Sykulskiego z Poznania ze wstępem ks. prof. Piotra Nawrota.

Polecamy Państwu materiały dźwiękowe z pierwszego dnia rekolekcji, które znajdują się poniżej.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła