TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:32
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 20:32 04.12.2022

W niedzielne popołudnie 4 grudnia 2022 roku w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu została odprawiona Msza św. i nabożeństwo przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi.

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Urban, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Kaliszu, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Dariusz Dąbrowski COr, kapłan Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri z Grodziska Wielkopolskiego – propagator orędzia Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi w Polsce.

Na początku homilii ks. Dariusz Dąbrowski COr przypomniał postać węgierskiej wizjonerki Elżbiety Kindelmann:

W latach 1961 – 1983 Elżbieta dostąpiła łaski lokucji. Pierwsze wewnętrzne spotkanie z Matką Bożą nastąpiło 15 kwietnia 1962 roku. Maryja mówiła wizjonerce o tajemnicy Płomienia Miłości Niepokalanego Serca:

Żeby zrozumieć tajemnicę Płomienia Niepokalanego Serca Maryi, trzeba odwołać się do orędzia Dziewicy z Fatimy:

Triumf Niepokalanego Serca zapowiedziała Matka Boża w Fatimie i o tym triumfie mówiła również do Elżbiety Kindelmann:

Objawienia Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi zostały uznane za autentyczne przez kard. Petera Erdo w 2009 roku.

Po błogosławieństwie przed obrazem Matki Bożej zostało odprawione nabożeństwo różańcowe połączone z przekazaniem Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi.

Druga część spotkania miała miejsce w sali parafialnej.

Kaliska wspólnota Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi została założona przy Sanktuarium św. Józefa w 2015 roku przez panią Irenę Berkowicz. Opiekunem duchowym jest ks. Łukasz Urban. Grupa spotyka się na modlitwie w każdą I niedzielę miesiąca o godzinie 16.00.

Więcej na temat tajemnicy Płomienia Miłości Niepokalanego Serca usłyszcie państwo na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w rozmowie z ks. Dariuszem Dąbrowskim COr w ramach programu – ”Matka mówi do swoich dzieci. Świat Maryjnych objawień” 15 grudnia o godz. 17.25.

Tekst, zdjęcia i audio: Tomasz Klimowicz/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła