TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2021, 00:33
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Początek 19. Diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 15:55 11.08.2020

Kolejni pielgrzymi wyruszyli dzisiaj z Kalisza w kierunku Jasnej Góry, biorąc udział w 19. Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej.

Pomysłodawcą i koordynatorem pielgrzymki rowerowej jest Ireneusz Reder z Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej. Przewodzi on grupie pleszewskiej, skupiającej także osoby m.in. z Kalisza czy Ostrowa Wielkopolskiego. Po raz drugi do rowerzystów dołączył Biskup Łukasz Buzun.                         

Opiekę duchową nad pielgrzymami rowerowymi grupy jarocińskiej sprawuje, będąc jednocześnie jej organizatorem - ks. kan. Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie. Wśród pielgrzymów jest także ks. Tomasz Kubiak, proboszcz parafii św. Barbary w Magnuszewicach.

Pielgrzymi rowerowi rozpoczęli swoją wędrówkę od Mszy Świętej sprawowanej w samo południe w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Przewodniczył jej Biskup Łukasz Buzun.

Rowerzyści podejmują pielgrzymi trud w konkretnych intencjach, modląc się również za całą Diecezję Kaliską i prosząc o ustanie epidemii koronawirusa.

Pielgrzymi rowerowi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 383. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 29. Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymów w Częstochowie powita bp Łukasz Buzun.

Zdjęcia i tekst: Katarzyna Łakomiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła