TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:48
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

POEZJOTERAPIA – czyli emeryt też człowiek – Postscriptum

Adam Szymański Adam Szymański 18:50 24.09.2021

Podczas popołudniowych audycji w wakacyjne niedziele, prezentowaliśmy państwu „Poezjoterapię” program skierowany domyślnie do seniorów, noszący podtytuł „Emeryt też człowiek”. W najbliższą niedzielę 26 września zapraszamy na podsumowanie cyklu. Autorka audycji Ewa Lewandowska będzie gościła w naszym studiu o godzinie 17:25.
Spróbujemy w rozmowie na żywo dokonać swoistego résumé tego czasu i spotkań z państwem. Gorąco zapraszamy do słuchania i czynnego, telefonicznego udziału w naszym programie. Mamy nadzieję, że słuchacze zechcą podzielić się z nami swoimi refleksjami i wrażeniami – będzie można także zapytać Ewę Lewandowską o interesujące sprawy związane z tym tematem.

Do dyspozycji słuchaczy będzie – jak zawsze podczas takich spotkań – nr 62 766 89 09.

Czekamy na państw telefony i przypominamy przedwakacyjną zapowiedź audycji:

Wśród wakacyjnych propozycji na antenie Radia Rodzina, mamy dla państwa szczególną audycję – jest nią „POEZJOTERAPIA – czyli emeryt też człowiek”. – Autorką cyklu niedzielnych spotkań jest Ewa Lewandowska.

Całe życie zawodowe (37 lat) pracowałam z drugim człowiekiem. Moja praca wiązała się z każdym etapem jego rozwoju - od narodzin (w ramach wczesnego wspomagania rozwoju), przez okres przedszkolny, szkolny, okres dojrzewania (34 lata prowadziłam zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. L. Braille’a w Bydgoszczy), okres dorosłości (uczestniczyłam w projekcie „Od Aktywności do Samodzielności”), aż do późnej starości (jestem wolontariuszką w DPS). Prowadziłam też szkolenia i warsztaty z nauczycielami, wychowawcami rodzicami oraz studentami.

Ewa jest osobą pełną energii i miłości do świata. Z tego połączenia musiało powstać coś interesującego i niecodziennego. – Otóż swoje doświadczenia pedagogiczne przekuwa w wiersze – które już wcześniej pisała z potrzeby serca – tym razem mają one jeszcze walor poetyckiego poradnika życiowego. Czas wakacji sprzyja refleksjom i pochylaniu się nad samym sobą, gdy do tego dodamy poetycką formę, możemy oczekiwać czegoś oryginalnego. Niech jednak nie zwiedzie państwa tytułowe skierowanie audycji do seniorów, tak naprawdę Ewa dzieli się z nami przemyśleniami, z których mogą czerpać wszyscy od lat dwóch do stu dwóch. W audycji usłyszą państwo autorkę interpretującą swe wiersze i wprowadzającą w analizowane tematy oraz sekundującego jej Adama Szymańskiego.. Przed nami osiem niedzielnych spotkań o godzinie 16:35, a zaczynamy popołudniem 4 lipca.
Zapraszamy.

Zdjęcie: Tomasz Czachorowski

P.S. Zakończyliśmy Poezjoterapię - na jej finał przyjechała do naszego studia Ewa Lewandowska wraz ze swoim mężem Kazimierzem. Dziękujemy wszystkim słuchaczom i naszej poezjoterapeutce za czas pełen wzruszeń i reflekcji. Zapraszamy państwa do odwiedzania naszego archiwum, gdzie wiersze Ewy są dostępne online.

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła