TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:28
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Poligon kreatywności dla wolontariuszy

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 21.03.2015

„Trzeba przede wszystkim pozwolić ludziom uwierzyć, że są kreatywni i wykorzystać to, co w każdym z nas już jest, po to, by tworzyć nowe, świeże rzeczy.”

W sobotę 21 marca, przy pięknej pogodzie, w Ośrodku Caritas na Winiarach w Kaliszu, odbyły się warsztaty pt. Kreatywność w pracy wolontariusza. Zaproszenie na spotkanie prowadzone przez panią Barbarę Szuszkiewicz z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, otrzymała młodzież i opiekunowie z Szkolnych Kół Caritas w Kaliskiej Diecezji.

Pani Barbara podkreśla, że: „Kreatywność jest w działaniu wolontariackim niezwykle potrzebna, natomiast rzadko mówi się o tym, jak do tego tematu podejść i jak ją w sobie rozbudzać. - Potrzeba trochę odwagi i dystansu do siebie, oraz takich warunków, jak np. te warsztaty, które pokazują,  poprzez konkretne ćwiczenia, że każdy może mieć w sobie impuls do tworzenia czegoś nowego i wyobraźnię, którą warto wykorzystywać i rozwijać. Mamy tutaj warunki niemal laboratoryjne i możemy w nich eksperymentować, wykonując działania grupowe, ułatwiając w ten sposób pokonywanie barier i jednocześnie wymuszając na uczestnikach wychodzenie ze strefy własnego komfortu.”

Ćwiczenia  ciała i wyobraźni, którym poddana została młodzież, mają pomóc w otwarciu się na drugiego człowieka. Młodzi wolontariusze odkrywają w sobie podstawową odwagę do kontaktów i komunikacji. Pokonują własną nieśmiałość i obawy, by móc całym sercem pomagać innym.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła