TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Nory, Stefana 16 Sierpnia 2022, 06:15
Dziś 18°C
Jutro 30°C
Szukaj w serwisie

"Polskę szczególnie umiłowałem" - XX Wielkopolska Piesza Pielgrzymka "Od Miłosierdzia do Miłosierdza"

Wiktoria Zielińska Wiktoria Zielińska 10:33 22.07.2022

Pan jest z nami na tej Eucharystii, przychodzi do Nas ze swoją przygarniającą miłością. Otwórzmy nasze serca i przyjmijmy Go - mówił bp kaliski Damian Bryl podczas Mszy Świętej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na zakończenie 20. Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”.

W czwartek, 21 lipca, do Krakowskich Łagiewnik dotarli pielgrzymi, którzy uczestniczyli wraz z trzema kapłanami w jubileuszowej, XX wielkopolskiej pieszej pielgrzymce „od Miłosierdzia do Miłosierdzia”. Pielgrzymka wyruszyła pod hasłem: „Polskę szczególnie umiłowałem”, a patronką tegorocznej pielgrzymki była św. siostra Faustyna. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, pielgrzymom udało się wyruszyć w tradycyjnej formie. Przybyłych pątników powitał biskup kaliski Damian Bryl oraz pielgrzymi duchowi, którym udało się dotrzeć autokarem do Łagiewnik.

Pielgrzymi z Wielkopolski uczestniczyli w modlitwie w Godzinie Miłosierdzia oraz we Mszy świętej w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył bp Damian Bryl, który w homilii zauważył czym w kontekście pielgrzymowania jest droga i do czego prowadzi:

Kaznodzieja podkreślił wagę Bożego Miłosierdzia na każdej Eucharystii:

Ordynariusz Diecezji Kaliskiej zauważył również czym jest samo pielgrzymowanie:

Pod koniec homilii, bp Damian Bryl wskazał pielgrzymom sposób na głoszenie Królestwa Bożego:

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło około 60 pątników oraz trzech kapłanów: ks. prał. Andrzej Szudra, ks. kan. Bogumił Kempa i ks. Patryk Ławrynowicz.

Reportaż z tegorocznej pielgrzymki, który przygotowała Wiktoria Zielińska, wyemitujemy na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w niedzielę 31 lipca o godz. 16:35.

Tekst i audio: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Szymon Raczyński & Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła