TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anatola, Leszka, Tamary 03 Czerwca 2023, 04:19
Dziś 5°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 14:41 23.04.2022

Dbajcie o formację waszych członków, zatroszczcie się o nich, wspierajcie ich i pokazujcie drogę rozwoju - mówił biskup kaliski Damian Bryl do członków Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej podczas Eucharystii sprawowanej w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Po liturgicznym pozdrowieniu Ordynariusz Diecezji Kaliskiej zwrócił się do członków zarządu Akcji Katolickiej podpowiadając kierunek rozpoznania wyzwań dla Akcji Katolickiej naszej diecezji:

Podczas homilii bp Damian Bryl podkreślił, jak ważny jest czas, w którym odbywa się to spotkanie. Przypomniał też, że zmartwychwstanie Chrystusa to fundament naszej wiary:

Dalej biskup kaliski odpowiedział na pytanie, dlaczego Jezus ukazał się apostołom, a nie całemu światu:

Pod koniec homilii hierarcha idąc za przykładem apostołów przestrzegał, by trudne wydarzenia nie przyćmiewały faktu, że Jezus żyje:

Przed błogosławieństwem bp Damian Bryl zwrócił uwagę na kwestię uchodźców przybywających do naszej diecezji. Zwrócił się do obecnych, aby w niesieniu pomocy kierowali zasadą trzech filarów:

Na zakończenie eucharystii ks. prał. dr Sławomir Kęszka, asystent kościelny Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, wręczył legitymacje przynależności nowym członkiniom formacji.

Po mszy św. rada DIAK udała się do auli seminaryjnej, by tam podsumować 4-letnią kadencję i wybrać nowy zarząd.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła