TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Cypriana, Justyny, Łucji 27 Września 2023, 00:56
Dziś 17°C
Jutro 27°C
Szukaj w serwisie

Poświęcenie Drogi Krzyżowej w Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 18:09 17.03.2023

Droga krzyżowa najpełniej oddaje prawdę o Bogu, który kocha i z miłości oddaje wszystko - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas spotkania w kaplicy Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp do zgromadzonych księży.

Ks. Leszek Wojtasik, dyrektor Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp poprosił biskupa Damiana Bryla o poświęcenie i erygowanie drogi krzyżowej w parku znajdującym się przy domu księży emerytów, jednocześnie podkreślił rolę i wartość wspominania męki Zbawiciela podczas nabożeństw pasyjnych:

  

Droga krzyżowa uczy każdego z nas przeżywać trudne doświadczenia i pomaga nam w niesieniu naszych krzyży - takimi słowami biskup Damian zachęcił zebranych mieszkańców domu do udziału w nabożeństwach przy nowo powstałej drodze krzyżowej:

Po słowach powitania i wprowadzenia mieszkańcy Domu Jana Pawła II przeszli do parku, gdzie biskup Damian poświęcił i erygował drogę krzyżową:

Po poświęceniu odprawiono nabożeństwo drogi krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji przygotowali mieszkańcy Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. 

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła