TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2024, 00:36
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Poświęcenie kaliskiego DomSpotu dla młodzieży

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:57 24.03.2022

Chciałbym, żeby ten dom był takim miejscem, gdzie każdy może znaleźć Pana Jezusa, odkryć Go, ale także pogłębić swoją więź z Nim – mówił biskup kaliski  Damian Bryl podczas poświęcenia DomSpotu, który znajduje się w murach klasztoru Ojców Franciszkanów w Kaliszu.

DomSpot powstał z myślą o młodych ludziach. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Młodzieży „Tratwa”.

Ks. Marek Muzyka, koordynator kaliskiego DomSpotu podziękował zaangażowanym za pomoc i wyraził nadzieję, że to miejsce będzie formowało młode serca:

Słowa wdzięczności wypowiedział także biskup kaliski Damian Bryl:

Biskup Damian podkreślał, że DomSpot ma być miejscem, gdzie każdy może przyjść i poczuć się jak w domu:

Biskup kaliski odmówił modlitwę błogosławieństwa i poświęcił pomieszczenia, gdzie utworzono DomSpot – miejsce spotkań dla młodych ludzi:

Mariola Troczyńska i Mateusz Spławski, wolontariusze kaliskiego DomSpotu podkreślają jednogłośnie, że w tym projekcie najważniejsza jest młodzież, której chcą poświęcić swój czas i zaangażowanie:

Wolontariusze zauważają, że kaliski DomSpot posiada bardzo dobre zaplecze:

Młodzi ludzie podkreślają, że DomSpot jest przytulnym miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie:

Kaliski DomSpot jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. DomSpoty, jako centra formacji młodzieży mają powstać we wszystkich miastach powiatowych diecezji kaliskiej: Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Krotoszyn, Pleszew, Ostrzeszów, Kępno, Jarocin.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła