TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Lutosława, Normy, Pauliny 26 Stycznia 2022, 11:38
Dziś 1°C
Jutro 2°C
Szukaj w serwisie

Poświęcenie miejsca upamiętniającego wizytę papieża Jana Pawła II w Kaliszu

Maria Cieślak Maria Cieślak 16:41 04.11.2021

Na terenie Technikum im. św. Józefa w Kaliszu dokonano poświęcenia miejsca pamięci lądowania Jana Pawła II w Kaliszu. Z tej okazji w auli Szkoły o godz. 11. odbyło się spotkanie wspominające wizytę Papieża Polaka na ziemi kaliskiej w dniu 4 czerwca 1997 roku.

Faktyczne miejsce, na którym wylądował helikopter z Ojcem Świętym na pokładzie zostało usunięte, ze względu na rozbudowę Technikum im. Św. Józefa. Mówi dyrektor szkoły ks. dr Adam Kraska:

Na spotkaniu głos zabrali uczestnicy wydarzeń z 4 czerwca 1997 roku: ówczesny prezydent Miasta Kalisza, p. Wojciech Bachor, p. Wiktoria Kolańska, która jako 6-letnia wtedy dziewczynka witała Papieża Jana Pawła II oraz p. Małgorzata Kasprzycka, obecnie pełniąca funkcję wicedyrektora Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.

O godz. 12.00 wszyscy zaproszeni goście oraz młodzież i kadra pedagogiczna Technikum udali się na miejsce upamiętniające lądowanie Ojca Świętego w Kaliszu. Ks. Biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, odmówił modlitwę oraz poświęcił pomnik. Zaznaczył on też, że ważne jest nie tylko tworzenie miejsc pamięci Papieża Polaka, ale przede wszystkim realizacja Jego nauczania.

Tekst, zdjęcia i audio: Maria Cieślak/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła