TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2024, 16:35
Dziś 23°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Powódź widziana z Seminarium Duchownego

Radio Rodzina Radio Rodzina 15:00 24.05.2010

Powódź - to ciągle trudne doświadczenie wielu Polaków: tych mieszkających daleko, ale także tych z naszej Diecezji...

Nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu otoczone jest wodą, ale do samego budynku woda nie dotarła. Niestety nasi Sąsiedzi z ulicy Złotej i Bażanciej bardzo cierpią w wyniku powodzi: woda rozlewająca się z głównego koryta Prosny zalała bardzo dotkliwie tereny po obu stronach ulicy Złotej - od Polo w kierunku Seminarium. Wiele domów stoi w wodzie, odcięty jest prąd, nieczynna jest kanalizacja...

W Kaliszu podobnie trudna sytuacja w wyniku rozlania się wód Swędrni panuje na Rajskowie.

W Diecezji ogromną walkę z żywiołem toczą mieszkańcy okolic Żerkowa. Podobnie trudne okazują się być te dni dla wszystkich mieszkających wzdłuż Prosny, ale niebezpieczne są także inne rzeki: Barycz, Ołobok...

Jedni są dotknięci powodzią - inni czują się ocaleni, jedni z niepokojem spoglądają na poziom rzek i na ewentualne chmury na niebie - inni nie tak bardzo bezpośrednio to przeżywają /obserwują sytuację w mediach/. Wszyscy jednak musimy o sobie pomyśleć: zorganizować pomoc i odbudować to co zostało zniszczone! Bądźmy wyczuleni na ogromne potrzeby poszkodowanych w wyniku powodzi i w miarę możliwości włączmy się w organizowane akcje pomocy.

Przypominamy:

Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian z Kalisza i Diecezji Kaliskiej. Każdy, kto chce pomóc poszkodowanym może się zgłaszać do siedziby Caritas na ulicę Stawiszyńską w Kaliszu. Potrzebne są przede wszystkim środki czystości, sprzęt do sprzątania, suchy prowiant i trwała żywność. W sobotę /22.05/ punkt będzie otwarty od 17:00 do 21:00, w niedzielę, poniedziałek i wtorek od 10:00 do 21:00.

Dodajmy, że decyzją Kurii Diecezjalnej w niedzielę, 30 maja, we wszystkich kościołach Diecezji Kaliskiej zostaną zorganizowane zbiórki pieniędzy, które zostaną przekazane na pomoc dla powodzian.

Komunikat Kurii kończy się prośbą o modlitwę w intencji powodzian i o dobrą pogodę
– co przekazujemy również jako bardzo ważną formę pomocy w tej trudnej powodziowej sytuacji.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła