TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 04:50
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

Premiera książki "O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię"

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 20:15 28.09.2021

30 września swoją premierę będzie miała książka pt. "O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię". To druga publikacja autorstwa Katarzyny Matusz i ks. Stanisława Szlassy ściśle związana z męską naturą, a także ze wszystkimi elementami, które jej dotyczą. Jak mówi sam tytuł, tematem przewodnim będzie lęk – lęk w wielu ujęciach.

We wstępie możemy wyczytać, iż:

Mężczyźni mówią: „Taką książkę bym przeczytał”, a kobiety są ciekawe, co w sercach ich mężów i partnerów drzemie.

Na 168 stronach książki, w 30 interesujących rozdziałach autorzy próbują odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań, które rodzą się w głowie niejednego mężczyzny. Przyjemny dla oka zapis w formie wywiadu sprawia, że gdy przeczytamy pierwsze wersy ni stąd, ni zowąd, znajdujemy się w połowie książki.

Wspomniana publikacja jest ważnym głosem w rozmowach damsko-męskich, które umożliwią bardziej zrozumiałą komunikację, zarówno werbalną, jak i tę niewerbalną. Tematy, poruszane w książce, zadziwią niejednego czytelnika przełamaniem swoistego kulturowego gorsetu, który ogranicza rzeszę mężczyzn.

Autorka – Katarzyna Matusz – jest absolwentką Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa oraz Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zrzeszona w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Od 16 lat owocnie działa jako PR-owiec. Od 4 lat współpracuje m.in. z polską edycją międzynarodowego portalu Alteia, gdzie motywuje czytelników do pracy nad sobą, co jest ściśle związane z jej zainteresowaniem rozwojem osobistym. Jej głos może być niektórym osobom znany z reklam radiowych oraz kampanii reklamowych.

Drugi z autorów to ks. Stanisław Szlassa. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego "Szkoły dla Spowiedników" w Krakowie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA. Członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Stowarzyszenia NEST. Mówiąc w skrócie – psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych i mediator. W szerszym ujęciu natomiast zajmuje się pomocą osobom z doświadczeniem straty, odkrywaniem swojej tożsamości i łączeniem treści psychologicznych oraz pedagogicznych z duchowością. Prowadzi psychoterapię indywidualną. Każdy z tych elementów wiąże się z jego pasją, którą jest rozwój człowieka w relacji ze sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem.


Jeśli nie jesteś pewna/y czy to książka dla Ciebie lub oczekujesz już aż kurier zapuka do twych drzwi – zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorami poruszającą niektóre kwestie zawarte w książce. Wywiad pozostawi poczucie niedosytu, które zostanie zaspokojone w trakcie lektury.

Tekst: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcie: Grupa Centrum: oswajamy lęk/Facebook

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła