TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:14
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Procesja różańcowa ulicami miasta Kalisza już w najbliższą niedzielę

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:30 05.12.2022

„Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś, że w różańcu, w trzeźwości jest siła.

100 lat przeszło nam w tylu już klęskach. Wstań narodzie!

 Masz szansę Zwycięstwa. Splećmy łańcuch różańców przez Polskę. (…) Wtedy wzejdzie Jutrzenka wolności! Zwyciężyłaś, zwyciężaj! Straszny jest szczęk oręża.

 Już różaniec, różaniec, różaniec, wytaczają żołnierze na szaniec".

 

 

 

Dnia 11 grudnia 2022r. w wigilię Święta Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia poczętego, Obrończyni poczętych dzieci, ulicami miasta Kalisza, w łączności z wieloma miastami w Polsce, przejdzie Procesja Różańcowa. W ten sposób pokutujmy i wynagradzajmy Panu Bogu za wszystkie grzechy naszego Narodu oraz błagajmy o Błogosławieństwo dla Polski. Jest naszym pragnieniem, aby tego dnia w duchowej jedności, w jak najliczniejszych procesjach w naszej Ojczyźnie, był modlitewny szturm do nieba jako wynagrodzenie Panu Bogu za wszystkie grzechy dzieciobójstwa, za brak ustawy chroniącej każde życie bez wyjątku, za wszystkie grzechy przeciwko szóstemu przykazaniu w każdym stanie, za wszystkie związki niesakramentalne, za rozwody. Dzisiaj, niestety, jesteśmy na nowo zniewoleni. To zniewolenie przez grzechy zagraża nam na nowo utratą wolności, którą tak ciężko przed ponad stu laty wywalczyli nasi przodkowie. Jedyną bronią, która może nas uratować, jest Różaniec, post, pokuta i nawrócenie. Dlatego na plakacie wizerunek Matki Bożej Pani Gietrzwałdzkiej, byśmy na nowo odkryli Jej żądanie skierowane w Gietrzwałdzie do wszystkich Polaków, by codziennie gorliwie odmawiać Różaniec!

Jednocześnie przez modlitwę błagalną prosić będziemy Pana Boga w Trójcy Jedynego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, Świętych Patronów Polskich oraz wszystkich Polskich Męczenników za wiarę i wolność naszej Ojczyzny o obfite łaski Boże, aby Naród Polski powrócił do Boga, także przez podporządkowanie prawa państwowego Bożemu Prawu – Dekalogowi. Pragniemy, by wszyscy katolicy, którzy rozumieją obecną sytuację Polski w kontekście politycznym, groźbę wiszącej nad nami wojny, byśmy jako wierzący i ufający Panu Bogu, że tylko w Nim nasza nadzieja, bo On może wszystko i Jego moc jest większa ponad ludzkie plany, tego dnia w zjednoczeniu ukorzyli się przed Bogiem, by błagać o przebaczenie i nowe Miłosierdzie, abyśmy jako Naród mogli wyrwać się z niewoli grzechów.

Plan Procesji

Procesja rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.30 w Parafii Św. Papieża Jana Pawła II, po której wyruszy  ulicami : Ks. Piotrowskiego, Ks. Kaczorowskiego, Armii Krajowej, Al. Wojska Polskiego, Widok, Harcerską, Śródmiejską, Al. Wolności i zakończy się ok. godz. 15.00 przy Pomniku Św. Jana Pawła II na placu przy Narodowym  Sanktuarium Św. Józefa.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tę modlitwę różańcową ulicami  miasta Kalisza

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła