TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 06:35
Dziś -1°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Przedświąteczne spotkanie Osób Życia Konsekrowanego

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 19:58 18.12.2022

Chciałbym wam życzyć w nowym roku, aby wasze świadectwo było mocne i klarowne – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas spotkania opłatkowego dla Osób Życia konsekrowanego diecezji kaliskiej w domu sióstr nazaretanek w Kaliszu.

Coroczne spotkanie przedświąteczne rozpoczęło się od Mszy św., która była sprawowana w parafii pw. św. Rodziny w Kaliszu.

W homilii biskup kaliski przypomniał znaczenie słowa Emmanuel w kontekście Boga, który chce być blisko każdego człowieka:

Dalej kaznodzieja odwołał się do ogromnej roli mierzenia się z przeciwnościami:

Biskup kaliski uświadomił zgromadzonym na Eucharystii rolę otwarcia, dyspozycyjności, przyjęcia i posłuszeństwa, wobec przychodzącego Pana: 

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem mszę św. koncelebrowali: ks. kan.prof. UAM dr hab. Michał Kieling, Delegat Biskupi ds. Życia Konsekrowanego i ks. kan. Sławomir Kostrzewa, proboszcz parafii pw. św. Rodziny w Kaliszu.

Druga część spotkania odbyła się w refektarzu Sióstr Nazaretanek. Wspólnie śpiewane kolędy i możliwość spotkania były powodem radości i wielu uśmiechów:

Jako pierwsza głos zabrała delegacja Sióstr kierując swoje życzenia do zebranych gości:

Biskup Bryl podziękował Osobom Życia Konsekrowanego za codzienną pracę i świadectwo oddania się Jezusowi:

Po słowach Biskupa Damiana uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Obecnie w diecezji kaliskiej pracuje 387 sióstr zakonnych. Delegatem Biskupim ds. Życia konsekrowanego jest ks. kan. prof. UAM dr hab. Michał Kieling.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła