TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Nory, Stefana 16 Sierpnia 2022, 07:20
Dziś 21°C
Jutro 30°C
Szukaj w serwisie

Radio Rodzina odwiedziła s. Alojza Kwiatkowska PMSC – misjonarka z Madagaskaru

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 16:39 16.08.2021

Najważniejszą dla nas misjonarzy jest modlitwa. Chcę też wszystkich zapewnić, że pomoc finansowa, którą przekazujecie rzeczywiście dociera do biednych, dociera do potrzebujących dzieci. Z serca dziękuję za wszelką pomoc! – mówiła w wywiadzie dla Radia Rodzina s. Alojza Kwiatkowska, orionistka – misjonarka z Madagaskaru.

S. Alojza w dniach 12 -13 sierpnia br. odwiedziła Kalisz, a w weekend 14 -15 sierpnia Łaźniew, Rokitno i Warszawę.

W rozmowie misjonarka opowiadała o swoim powołaniu, pracy na misjach, potrzebach, planach i projekcie ,,Zwierzaki dla Afryki” – Kura dla dzieci z Madagaskaru, realizowanym przez Fundację Księdza Orione Czyńmy Dobro.

,,Zwierzaki dla Afryki” to projekt misyjny mający na celu wsparcie afrykańskich dzieci i ich rodzin z terenu misji oriońskich w Kenii i na Madagaskarze. Jest to projekt pomocniczy do trzech projektów misyjnych: Adopcja na odległość dzieci z wioski Loare w Kenii, Adopcja na odległość dzieci z Centrum Księdza Orione w Kaburugi w Kenii oraz Adopcja na odległość dzieci z misji Ankazoabo -SUD na Madagaskarze.

Siostrze Alojzie podczas odwiedzin w naszym radiu towarzyszył ks. Janusz Nowak FDP, prezes Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro oraz pani Elżbieta Garncarek, specjalista ds. personalnych i główny koordynator projektów realizowanych przez Fundację Księdza Orione Czyńmy Dobro.

Więcej informacji na: www.czynmydobro.pl

Rozmowa z s. Alojzą Kwiatkowską PMSC zostanie wyemitowana na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w niedzielę 22 sierpnia br. o godzinie 17.25

„Kto daje biednemu, Bogu daje i z ręki Boga otrzyma wynagrodzenie” św. A. Orione

Tekst: Tomasz Klimowicz/ Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Katarzyna Łakomiak - Korach/Radio Rodzina Kalisz

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła