TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 22:31
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Redakcja Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej włącza się w dzieło Szlachetnej Paczki

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:48 05.12.2022

W tym roku także jako redakcja Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej włączamy się w dzieło Szlachetna Paczka.

Jesteśmy w trakcie przygotowania paczki dla p. Magdaleny z jej rodziną.

Historia rodziny

Pani Magdalena to bardzo schorowaną osobą. Mieszka z niepełnosprawną umysłowo córką w jednym pokoju. Jest jej opiekunem prawnym, gdyż córka jest ubezwłasnowolniona. Pani Magdalena przeszła w życiu dwa nieudane małżeństwa, w których występował alkohol i przemoc, częste ucieczki córki z domu, problemy wychowawcze i próby okaleczania się. Na chwilę obecną Arletta przyjmuje silne leki, które ją wyciszają. Choroba Pani Magdaleny nadal postępuje, dlatego stara się nauczyć córkę samodzielnego funkcjonowania. Mimo, że dziewczyna nie czyta i nie pisze, nie załatwi sprawy w Urzędzie, umie zrobić małe zakupy, czy odebrać leki z apteki. Kobiety utrzymują się z zasiłku opiekuńczego i rehabilitacyjnego w łącznej kwocie 1419 zł. Wydatki na mieszkanie i leki to kwota 1045 zł. Kobietom pozostaje 187 zł miesięcznie na osobę.

Piękno Rodziny

Duże problemy zdrowotne całej rodziny, które przekładają się bezpośrednio na problemy finansowe, nie sprawiły, że w domu brakuje miłości, życzliwości i wzajemnego zrozumienia. Zarówno Magdalena, jak i Pani Arletta są bardzo pogodnymi osobami, na tyle, jak to możliwe czerpią radość z życia choć, los nie jest dla Nich łaskawy. Nie poddają się mimo wszystko. Wspólne gotowanie, słuchanie muzyki, które uspokaja dziewczyny i daje im energię do dalszego egzystowania.

 

Liczymy na wsparcie naszych słuchaczy. Razem możemy więcej!

 

 

 

Co jest potrzebne?

Żywność trwała: herbata, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, kawa INKA...

Kupno żywności z długim terminem ważności wspomogłoby rodzinę w codziennych wydatkach. Rodzina żyje bardzo skromnie i nie wystarcza jej czasem na jedzenie.

Środki czystości: mydło/żel myjący, płyn do płukania, szampon, proszek do prania, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, podpaski/tampony, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów...


Rodzina potrzebuje środków chemicznych, ponieważ ich ceny ciągle rosną. Zakup odciąży budżet rodziny, a zaoszczędzone pieniądze będzie mogła przeznaczyć na inne bieżące wydatki.


Kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, ręczniki...

 

Potrzebne produkty można składać w redakcji Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej do najbliższego piątku (9 grudnia), ul. Złota 144, 62-800 Kalisz (tel. 62/766 89 09).

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła