TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:46
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Rekolekcje doradców życia rodzinnego w Przedborowie

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 21:38 02.10.2021

„Potrzeba świadomości celu - dokąd idziemy, na co czekam w moim życiu, czego oczekuję?”- pytał biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. dla doradców życia rodzinnego podczas rekolekcji w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym „Pascha” w Przedborowie. Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat Leszek Szkopek, diecezjalny duszpasterz dodzin oraz salwatorianin ks. Maciej Dalibor, rekolekcjonista.

Czym są, na czym polegają i czego dotyczą rekolekcje dla zaangażowanych w poradnictwo rodzinne w poszczeóglnych parafiach, wyjaśnił ks. prałat Leszek Szkopek:

Po liturgicznym pozdrowieniu bp Damian Bryl przypomniał zgromadzonym o obecności aniołów stróżów, których Kościół czci 2 października:

Podczas homilii biskup kaliski wskazał kierunek działań doradców życia rodzinnego, posiłkując się dyrektorium katechetycznym, w którym jest mowa o trzech istotnych aspektach formacji katechety:

Następnie bp Damian odwołując się do czytań mszalnych zwrócił uwagę uczestników na misję aniołów w świecie widzialnym i skutki ich działania:

Kaznodzieja zachęcił również do osobistej refleksji nad Słowem Bożym:

Pasterz kaliski zauważył także współczesny problem dotarcia do uczniów z argumentami wiary i przypomniał, jak ważnym mostem dającym szansę spotkania jest racjonalność:

Rekolekcje doradców życia rodzinnego są przede wszystkim okazją do wewnętrznego skupienia i wspólnej modlitwy, ale pozwalają też na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy z zakresu tematyki podejmowanej misji w diecezji i owocne budowanie wspólnoty osób zaangażowanych w pomoc małżeństwom i parom przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła