TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 05:49
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Robotnicy i Pracodawcy u Świętego Józefa

To już siedemnasty raz robotnicy a trzeci raz pracodawcy przybywają w Pielgrzymce do Świętego Józefa Kaliskiego...

W Sanktuarium Kaliskim stawili się jak co roku górnicy, hutnicy, stoczniowcy, kolejarze, energetycy, budowlańcy... i nie sposób wszystkich wymienić. Nie zabrakło oczywiście rzemieślników... no i oczywiście - co chętnie podkreślamy: pracodawcy i przedsiębiorcy. Tym razem towarzyszyło Pielgrzymom hasło a zarazem intencja: Święty Józefie, chroń naszych miejsc pracy.

Z przyczyn osobistych nie dojechał do Kalisza Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lech KACZYŃSKI, ale do modlitwy z robotnikami dołączyli prezydenccy ministrowie: Piotr KOWNACKI, szef Kancelarii Prezydenta RP i Aleksander SZCZYGŁO, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Solidarność, jak co roku ostatnio, zgromadziła się przy Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Januszu ŚNIADKU. Byli przewodniczący poszczególnych Regionów z Janem MOSIŃSKIM - przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność - organizator Pielgrzymki. Kilkadziesiąt pocztów sztandarowych z delegacjami robotników z całej Polski szczelnie wypełniło Bazylikę Świętego Józefa.
Pracodawców do Świętego Józefa przyprowadza od trzech lat o. Grzegorz PIĄTEK SCJ, koordynator Duszpasterstwa Pracodawców i Przedsiębiorców TALENT.

W centrum Pielgrzymki była oczywiście Eucharystia, którą celebrował Biskup Kaliski Stanisław NAPIERAŁA. Pasterz Diecezji Kaliskiej wygłosił również HOMILIĘ, którą w całości zamieszczamy w naszej FONOTECE, a można ją znaleźć TUTAJ.

Po Mszy świętej miał miejsce moment przez wszystkich oczekiwany: dzielenie się chlebem, który to gest jest bardzo wymowny i... zobowiązujący: robotnicy i pracodawcy, polityce, rządzący, duchowni i jeszcze inni ludzie dzielą się chlebem.
Zupełnie na koniec wszyscy uczestnicy Pielgrzymki przeszli pod Pomnik Sługi Bożego Jana Pawła II, gdzie modlono się o beatyfikację Papieża-Polaka, ale także dla Sług Bożych: Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia oraz Ks. Jerzego Popiełuszki.

Zrealizowaliśmy REPORTAŻ, na który składają się rozmowy z Januszem Śniadkiem, Janem Mosińskim i z Pielgrzymami - zapraszamy do wysłuchania tego materiału - znajdziesz go TUTAJ.

Jak zwykle pod tekstem zamieszczony został serwisowy materiał dźwiękowy oraz ponad 100 zdjęć z całości dzisiejszego świętowania u Świętego Józefa Kaliskiego - ZAPRASZAMY!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła