TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 03:12
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II u św. Józefa

Na Dzień Papieski zaplanowano I Pielgrzymkę Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu...

...mamy bowiem w Diecezji Kaliskiej ponad 20 takich szkół, które zapragnęły - i pragnienie zrealizowały - by Sługa Boży Jan Paweł II był Patronem w dziele nauczania i wychowania. Sanktuarium Kaliskie świętego Józefa stwarza przestrzeń do szczególnego spotkania z Papieżem Polakiem. To właśnie tu Jan Paweł II - Piotr Przełomu Tysiącleci postawił swoje stopy 4 czerwca 1997 roku. To tu zostawił nam przesłanie, za którego wypełnienie jesteśmy odpowiedzialni, przesłanie, którego nie da się wypełnić raz na zawsze, przesłanie, któremu trzeba być wiernym i które trzeba przekazywać następnym pokoleniom. W Szkołach imienia Jana Pawła II z pewnością się to realizuje. O przebiegu I Pielgrzymki Rodziny tych Szkół więcej w materiale dźwiękowym.

Dodajmy, że tego samego dnia do Świętego Józefa Kaliskiego w trzeciej Pielgrzymce przybyli Pszczelarze z Wielkopolski Południowej. O tym też w serwisowej relacji. Zapraszamy.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła