TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Klary, Romana, Rozyny 09 Sierpnia 2022, 11:57
Dziś 20°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Rodzinne kolędowania z "Albo i Nie" na ziemi kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:09 14.01.2022

W ostatnich trzech dniach dzięki Fundacji Światło i Sól mogliśmy uczestniczyć w trzech wyjątkowych kolędowaniach! Razem z zespołem "Albo i Nie" mogliśmy świętować Narodzenie Boże w Stawiszynie, Godzieszach Wielkich i Kaliszu. To był piękny czas!

"To był dla nas wspaniały weekend. Zagraliśmy w trzech zupełnie różnych parafiach, których jedynym podobieństwem byli cudowni ludzie. W każdym z tych miejsc zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, a zgromadzona na koncertach publika zarażała nas swoją radością. Bardzo lubimy przyjeżdżać w te tereny, bo ludzie tu pięknie i głośno śpiewają, a atmosfera na koncertach jest domowa i bardzo, bardzo wesoła" - mówili członkowie zespołu po koncertach.

Kolędowanie to wspaniała tradycja, która jest bardzo żywa i nieustannie nas zaskakuje. Zespół "Albo i Nie" zabrał nas w muzyczną podróż zarówno po znanych kolędach, jak i zupełnie nowych, autorskich pochodzących z płyty "Cudów czas". Podczas koncertów, które współorganizowała Fundacja Światło i Sól, słuchało i śpiewało wiele osób: młodych i starszych oraz rodzin z dziećmi. Pierwszy odbył się 7 stycznia 2022 w Stawiszynie, potem 8 stycznia w Godzieszach Wielkich i wreszcie 9 stycznia w Kaliszu.

Sam zespół "Albo i Nie" także należy do nietuzinkowych - czterech nienagannie ubranych mężczyzn na scenie tworzy widowisko artystyczne, które entuzjastycznie przyjmują fani, ale doceniają też znawcy tematu tacy jak choćby Agnieszka Chylińska, Agnieszka Musiał czy Elżbieta Zapendowska. Jeśli jeszcze ich nie znacie to koniecznie poznajcie Zespół „Albo i Nie”: Bartosz Zdechlikiewicz, Marcin Solik, Michał Rostański, Wojciech Zakowicz. Razem tworzą pozytywną mieszankę wybuchową i choć na koncertach nie skaczą po scenie, widownia daje się porwać brzmieniu, które po prostu niesie ogromną Radość!

Zespół ruszył już w dalszą część trasy do Siedlec i Kodnia. Muzycy zapowiadają, że w lutym, między innymi dzięki Fundacji Światło i Sól, będą mogli zasiąść do pracy nad nową płytą, która ma szansę ukazać się jeszcze w tym roku.

Tekst i zdjęcia: Fundacji Światło i Sól 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła