TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 01:30
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Rozmowa z bp. Damianem Brylem - nowym Biskupem Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:48 30.01.2021

"Wierzę, że za tym wszystkim, co się dzieje stoi Jezus, Pan nasz" - mówił bp Damian Bryl w pierwszym wywiadzie, który został przeprowadzony przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizję internetową "Dom Józefa". 

W rozmowie biskup nominat wskazywał na św. Józefa i Jego szczególne orędownictwo. Biskup Damian także przez media diecezjalne skierował przesłanie do diecezjan, zauważając chorych i cierpiących. - Chciałbym powiedzieć wszystkim i każdemu z osobna: rozumiem misję w Kościele, jako służbę i chciałbym służyć naszej wspólnocie. Chciałbym służyć, jako pasterz, bo do tego zostałem wezwany (...), jako pasterz, który staje, aby rozeznawać to, do czego Jezus zaprasza, staje na przodzie, ale też chciałbym być tym, który jest pomiędzy, aby słuchać i towarzyszyć, ale też chciałbym być pasterzem, który, staje czasami z tyłu i przygląda się trudnym sprawom, trudnym doświadczeniom, tym którzy gdzieś może odchodzą, aby szukać sposobów, jak ich przygarnąć, jak ich nie zostawić - podkreślał biskup kaliski.

Emisja rozmowy na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w najbliższą niedzielę, 31 stycznia br. o godz. 17.25.

Zapewniamy Księdza Biskupa Damiana o codziennej pamięci modlitewnej i powierzamy Jego posługę w diecezji kaliskiej opiece św. Józefa.

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła