TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 03:22
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Rozpoczęcie Wielkiego Postu w katedrze kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:00 15.02.2024

Wielki Post jest szansą na odzyskanie prawdziwej wolności dziecka Bożego - mówił w homilii biskup Łukasz Buzun podczas mszy św. sprawowanej w katedrze kaliskiej pw. św. Mikołaja. Liturgii Środy Popielcowej przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

We wstępie do mszy św. biskup kaliski zazaczył:

W homilii biskup Łukasz Buzn zauwazył, że czas Wielkiego Postu jest szansą na odzyskanie prwadziwej wolności dziecka Bożego, a rok liturgiczny kształtuje nasze podązanie za Jezusem:

Dalej biskup Łukasz kontynował i przypomniał, że Bóg nieustannie szuka człowieka:

Kaznodzieja odwoływał się także do Ewangelii dnia i zachęcał zebranych do nawrócenia serca poprzez modlitwę, post i jałmużnę:

Po homilii nastąpił obrzęd posypania głów popiołem.

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem modlili się: bp Łukasz Buzun, ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry, klerycy etapu propedeutycznego kaliskiego seminarium wraz z prefektami ks. Dariuszem Kulińskim i ks. Pawłem Rybakiem.

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy przed rozpoczęciem Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Jest czasem, kiedy Kościół w sposób szczególny zachęca wiernych do nawrócenia i praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła