TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:04
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Rozpoczęły się narodowe rekolekcje przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:16 03.10.2021

Św. Józef jest naszym przewodnikiem, który uczy nas dobrego i pięknego życia - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie narodowych rekolekcji przeżywanych pod hasłem „Ojcowskiemu sercu zawierzamy”.

7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Biskup kaliski Damian Bryl pozdrawiając wiernych obecnych w świątyni i łączących się duchowo we wspólnej modlitwie, przypomniał jaki jest cel przeżywanych rekolekcji:

W homilii kaznodzieja podkreslił, że rozpoczynające się rekolekcje mają być czasem zatrzymania, reflekcji, zadumy, a nade wszystko czasem słuchania Bożego Słowa:

Biskup Damian Bryl podkreślał, że św. Józef był wierny woli Bożej i wypełnił misję do której zaprosił go sam Bóg:

Celebrans prosił zebranych, aby słuchali Bożego Słowa na wzór św. Józefa:

Odwołując się do słów Jezusa mówiących o nierezerwalności małżeństwa, zaprosił zebranych do modlitwy za małżonków, szczególnie tych, którzy przeżywają czas kryzysu i trudności:

Po komunii świętej, w w kaplicy cudownego obrazu została odmówiona nowenna do św. Józefa przed zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce:

Wraz z biskupem kaliskim modlili się: ks. prał. Jacek Plota, kustosza kaliskiej bazyliki oraz moderatorzy roku propedeutycznego wraz z klerykami, którzy odbywają formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Msza św. była transmitowana przez Telewizję Trwam, Telewizję Internetową "Dom Józefa" i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Narodowe rekolekcje "Ojcowskiemu sercu zawierzamy" będą trwały do 6 października. Nauki rekolekcyjne głosić będą: ks. dr Marcin Wiśniewski, ks. Dariusz Dąbrowski COr, ks. dr Krzysztof Wons SDS, ks. dr Piotr Górski oraz ks. Dominik Chmielewski SDB. Rekolekcje w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu potrwają do 6 października.

Narodowe rekolekcje relacjonuje na żywo: Telewizja Internetowa "Dom Józefa", Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Radio Maryja oraz Telewizję Trwam.

Tekst, audio i zdjecia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła