TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:26
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Ruszyły zapisy na Warsztaty Muzyki Liturgicznej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:53 05.02.2023

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej oraz Chór Bazyliki Kaliskiej zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach: 17, 18, 19 marca 2023 r. w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty poprowadzą uznani kompozytorzy muzyki liturgicznej, panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.  

Spotkanie w Kaliszu jest kolejną odsłoną całego cyklu warsztatów,  jakie muzycy prowadzą na terenie całego kraju. W ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu, przed świętem patrona Diecezji Kaliskiej - Świętego Józefa, będziemy rozwijać umiejętności wokalne, a tegorocznym tematem warsztatów jest fragment pieśni ku czci św. Józefa: „Z nami chwałę niebo całe”.

 

 

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 17 marca o godz. 16.00 od Mszy Świętej w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

W sobotę 18 marca po całym dniu treningu, przewidziano udział uczestników o godz.18.30 we Mszy Świętej w Katedrze pw. św. Mikołaja Biskupa.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w Bazylice św. Józefa, w niedzielę 19 marca o godz.12.30. 

Otwartość na drugiego człowieka, niesamowita charyzma kompozytorów oraz Ich głęboka duchowość, przekładają się na bardzo przystępną, a jednocześnie profesjonalną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego. Warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: chórów parafialnych, organistów, członków schol oraz katechetów. Forma warsztatów połączonych z modlitwą Eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę Eucharystyczną każdego dnia warsztatów.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im. św. Józefa: http://www.technikum.kalisz.pl

Zapisy przyjmowane są elektronicznie. Szczegóły tutaj.

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: warsztaty.kalisz@gmail.com

Tekst za: Elżbieta Lesińska

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła