TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 18:56
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Rzecznik KEP o wizycie "ad limina Apostolorum"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:58 15.10.2021

Trwa wizyta "ad limina Apostolorum" (do progów apostolskich) drugiej grupy biskupów polskich, w której są obecni biskup kaliski Damian Bryl oraz bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

W tej grupie znajdują się: archidiecezja gdańska z diecezjami pelplińską i toruńską, archidiecezja szczecińsko-kamieńska z diecezjami koszalińsko-kołobrzeską i zielonogórsko-gorzowską, archidiecezja poznańska z diecezją kaliską oraz archidiecezja wrocławska z diecezjami legnicką i świdnicką.

O istocie i przebiegu tego ważnego wydarzenia kościelnego rozmawiamy z ks. dr. Leszkiem Gęsiakiem, rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski.

 

 

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ opowiada, czym jest wizyta "ad limina Apostolorum" i jaki jest jej cel:

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wzkazuje, że program wizyty obejmuje codzienne msze św., spotkania w  Kongregacjach, Dykasteriach Kurii Rzymskiej i Radach Papieskich:

Najważniejszym punktem wizyty "ad limina Apostolorum" jest spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, podczas którego księża biskupi mogą osobiście zadać papieżowi pytania i podzielić się swoim doświadczeniem:

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ zauważa, że Kościół w Polsce jest w trudnej sytuacji zjawiska utraty wiary i rosnącej sekularyzacji, a wizyta "ad limina Apostolorum" może być rzeczywiście szansą i odkryciem nowego modelu duszpasterstwa i ewangelizacji:

Całość rozmowy z ks. dr. Leszkiem Gęsiakiem SJ, rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski, wyemitujemy na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w niedzielę, 17 października br. o godz. 17:25.

Tekst i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcie: https://episkopat.pl/

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła