TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2024, 16:16
Dziś 16°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

Bp Stanisław Napierała ustanowił w Ostrowie Wielkopolskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Biskup Kaliski poświęcił nową świątynię i konsekrował ołtarz...

W homilii biskup kaliski wskazał, że zesłanie Ducha Świętego to narodziny Kościoła. - Dzisiaj uprzytamniamy sobie, że Kościół nie jest abstrakcją między niebem i ziemią. Musimy uprzytomnić sobie, że wszyscy jesteśmy żywym Kościołem Jezusa Chrystusa i gdy mówią źle o Kościele, to o nas mówią źle – powiedział.

Zaznaczył, że zesłanie Ducha Świętego to także wylanie miłości miłosiernej w Duchu i przez Ducha. - Tu w Ostrowie ludzie czuli taką potrzebę, by był ośrodek, gdzie Boże miłosierdzie będzie czczone i sławione. Wchodząc do tej świątyni ludzie będą uprzytamniać sobie, że w tym sanktuarium Bóg jest obecny w sposób szczególny, czeka i działa, aby każdego objąć swoją miłością miłosierną – powiedział hierarcha.

Biskup życzył, aby Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim ciągle się rozwijało. - Niech to sanktuarium promieniuje na całe miasto. Niech to miasto poprzez to sanktuarium wprost doświadczalnie czuje dotknięcie - pocałunek Miłosiernego Jezusa, który nas kocha – życzył bp Napierała.

Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych bp Napierała konsekrował ołtarz poprzez obrzęd namaszczenia, okadzenia, nakrycia i oświetlenia tego miejsca. Dekret ustanawiający Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim odczytał wikariusz biskupi ks. inf. Tadeusz Szmyt. Kustoszem sanktuarium został pierwszy proboszcz parafii ks. prał. Andrzej Szudra.

Po Mszy św. bp Napierała poświęcił tablicę upamiętniającą najważniejsze wydarzenia w parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tekst za: ek/KAI
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła