TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 01:09
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

ŚDM: Droga Miłosierdzia przeszła ulicami Kalisza - dzień 3

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 23.07.2016

Młodzi z Włoch, Francji, Słowenii, Ekwadoru i Polski przeszli ulicami miasta Kalisza Drogą Miłosierdzia z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego Ojców Jezuitów...

... gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Przed wyruszeniem w kościele odmówiona została koronka do Miłosierdzia Bożego w językach: polskim, włoskim, francuskim, słoweńskim i angielskim.

Drogą Miłosierdzia podążali: bp Łukasz Buzun, bp Sylvain Jean-Luc Bataille, kapłani, młodzież i mieszkańcy Kalisza. W procesji niesiony był obraz Jezusa Miłosiernego. Droga Miłosierdzia polegała na rozważaniu elementów obrazu Jezusa Miłosiernego w oparciu o świętych wpisanych w miasto Kalisz – bł. Jolantę, św. Mikołaja, bł. Angelę Truszkowską, św. Józefa, św. s. Faustynę i bł. ks. Michała Sopoćkę. Przemarszowi towarzyszył śpiew pieśni, który prowadził zespół Abba Pater Music pod kierunkiem ks. Grzegorza Mączki. Ostatni etap drogi młodzi przeszli w milczeniu na wzór milczącego św. Józefa. Droga zakończyła się w kościele Ojców Jezuitów, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, który został namalowany pod dyktando spowiednika s. Faustyny - ks. Michała Sopoćki. Kalisz pod tym względem jest wyjątkowy, ponieważ jest to drugi obraz po oryginale, który znajduje się w Wilnie.

Po kolacji, która odbyła się w ogrodach jezuickich w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego miało miejsce nabożeństwo. W tym czasie w krużgankach klasztoru kapłani spowiadali w różnych językach. Była też okazja do skorzystania z rozmowy duchowej tak jak ma to miejsce w czasie rekolekcji ignacjańskich. Młodzi czuwali przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Modlitwie towarzyszył śpiew pieśni.

Goście z zagranicy podkreślali, że Droga Miłosierdzia bardzo ich ubogaciła duchowo.

- Duże wrażenie na mnie zrobiła modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego, która odmawiana była w różnych językach. Ponadto w drodze przez cały czas towarzyszył nam obraz Jezusa Miłosiernego. W czasie drogi było dużo entuzjazmu, śpiewu i modlitwy – powiedział Giorgio z Włoch.

- Droga Miłosierdzia była bardzo piękna. Najbardziej podobało mi się to, że ulicami miasta przeszło tylu młodych ludzi z Europy. Były flagi, balony, chusty. To wszystko tworzyło super atmosferę. Poza tym w czasie tej drogi mogliśmy zobaczyć miasto – zaznaczyła Eva ze Słowenii.

Jutro (23 lipca) o godz. 9.00 w Ośrodku Sportu, Rehabilitacji  i Rekreacji w Kaliszu katechezę biblijną wygłosi ks. Piotr Bałoniak. O godz. 12.00 w Sanktuarium św. Józefa odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczyć będzie bp Łukasz Buzun. O godz. 15.00 rozpocznie się Olimpiada Narodów. Na godz. 21.30 zaplanowano Koncert Uwielbienia.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła