TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 19:59
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

ŚDM: Msza Święta i wspólna modlitwa - dzień 3

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 22.07.2016

Ewangelia jest drogą radości i prostoty – mówił bp Sylvain Jean-Luc Bataille z Francji do młodych z Włoch, Francji, Słowenii, Ekwadoru i Polski. Biskup przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 

W homilii celebrans wskazywał, że życie św. Marii i Magdaleny nie było łatwym, spokojnym życiem. - Przeżyła ona życie, które nie było prawdziwą miłością. Były to powierzchowne emocje i wydarzenia. Nie było to prawdziwym szczęściem. W swoim życiu oddaliła się od Boga, wchodząc w rzeczywistość siedmiu demonów. Jezus przychodzi Ją spotkać nie po to, aby ją potępić, aby odrzucić, ale żeby ją zbawić – mówił kaznodzieja.

Zaznaczył, że św. Maria Magdalena w swoim życiu doświadczyła tajemnicy cierpienia i krzyża, który dał jej zbawienie.

Podkreślał, że Bóg przychodzi do każdego człowieka tak jak do Marii Magdaleny, aby go zbawić. - Bóg wciąż przychodzi do nas na nowo. Wszystkie doświadczenia spotkania z Bogiem będą za każdym razem inne. Nasze życie nie jest spokojną rzeką, ale jest mocnym żywym potokiem, ale Jezus jest z nami tak jak w łodzi był z apostołami – powiedział hierarcha z Francji.

Dodał, że Jezus towarzyszy człowiekowi w jego życiu. - Jezus będzie z nami za każdym razem, kiedy upadniemy, aby nam przebaczyć. Będzie z  nami, aby dać nam właściwe światło, aby właściwie ukierunkować nasze życie. Będzie z nami, aby dać nam moc, byśmy mogli czynić piękne dzieła. Będzie z nami w naszych trudnościach, kłopotach. Nigdy nie będziemy sami. On jest zawsze pośród nas – wskazywał bp Bataille.

Przekonywał młodych, że Ewangelia jest drogą radości i prostoty. - Nie poszukujmy łatwego życia, ale tego, aby nasze życie było piękne i wypełnione miłością. Bóg ma niesamowite zaufanie do każdego z nas, a zatem życie jest potokiem, który płynie w stronę życia wiecznego. Możemy uczynić piękne rzeczy na ziemi, ale najpiękniejszą będzie dzielenie się chwałą Bożą w niebie. Zatem razem przyjmijmy ową miłość, która zaprowadzi nas do nieba – powiedział celebrans.

Przed udzieleniem błogosławieństwa przedstawiciele pielgrzymów złożyli biskupowi z Francji życzenia urodzinowe i wręczyli obraz Jezusa Miłosiernego.

Wraz z bp. Sylvain Jean-Luc Bataille Mszę św. koncelebrowali: bp Łukasz Buzun, ks. prał. Andrzej Latoń, wikariusz generalny diecezji kaliskiej, ks. prał. Jacek Plota, kustosz bazyliki i kilkudziesięciu kapłanów.

Dzisiejszy dzień rozpoczęła konferencja biblijna, którą wygłosił ks. Piotr Bałoniak.

O godz. 15.00 młodzi pójdą ulicami miasta Drogą Miłosierdzia z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego Ojców Jezuitów, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Tutaj o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo pokutne, które będzie prowadzone w duchu jezuickim. W krużgankach klasztoru kapłani będą spowiadać w różnych językach. Będzie też okazja do skorzystania z rozmowy duchowej tak jak ma to miejsce w czasie rekolekcji ignacjańskich. Młodzi będą mogli pomodlić się przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła