TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 21:57
Dziś 6°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

ŚDM: Msza Święta - Dzień 2

Jesteście nadzieją i radością Kościoła – mówił bp Edward Janiak do młodych z Włoch, Francji, Słowenii, Ekwadoru i Polski. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 

W homilii celebrans wskazywał na św. Józefa. - Dzisiaj spotykamy się w szczególnym miejscu, gdzie odbiera cześć św. Józef. Wielu ludzi, którzy przychodzą tutaj z ufnością i prośbą doświadczają cudownego działania św. Józefa. To naprawdę dziwny święty, który nie wypowiedział ani jednego słowa. Tutaj w Kaliszu modlimy się w każdy pierwszy czwartek o życie nienarodzonych. Przychodzą tutaj osoby, które mają kłopoty rodzinne czasem na krawędzi rozejścia się, ale tutaj też przychodzą ludzie młodzi modląc się o dobrego męża, o dobrą żonę – powiedział kaznodzieja.

Wyraził radość, że u św. Józefa mogą przebywać młodzi z różnych krajów. - W tym miejscu przed tą cudowną ikoną św. Józefa od kilku stuleci wielu ludzi doświadczyło tej cudowności. Mamy wpisy konkretnych osób historycznych, ale młodzieży - przedstawicieli z różnych krajów w takiej ilości nie pamiętamy. Zostawcie tutaj to, co jest w Waszych sercach, myślach, z czym przybywacie w tej pielgrzymce w drodze do Krakowa – przekonywał hierarcha.

W swojej refleksji zatrzymał się na tajemnicą Bożego Miłosierdzia. - Nie sposób być w Krakowie i nie doświadczyć tajemnicy św. s. Faustyny. To ona przekazała tę tajemnicę w obrazie Jezu Ufam Tobie, który jest czczony na całym świecie – zaznaczył bp Janiak.

W imieniu pielgrzymów z Francji, Włoch i Słowenii słowa wdzięczności wypowiedział bp Sylvain Jean-Luc Bataille z diecezji Saint Etienne niedaleko Lyonu we Francji. - Chciałem podziękować Ks. Biskupowi Edwardowi Janiakowi, a także całemu duchowieństwu oraz wszystkim młodym ludziom, którzy nas przyjęli do tej diecezji. Za kilka dni w Krakowie będziemy mogli doświadczyć Kościoła uniwersalnego. Natomiast tutaj w Kaliszu mamy możliwość doświadczyć Kościoła miejscowego, lokalnego, Kościoła w Kaliszu i Kościoła w Polsce ze swoją całą bogatą historią i wiarą. Jest to dla nas wielka łaska, że możemy tutaj wspólnie modlić się – stwierdził bp Bataille.

Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem Mszę św. koncelebrowali: bp Sylvain Jean-Luc Bataille, bp Łukasz Buzun, kustosz bazyliki ks. prał. Jacek Plota i kilkudziesięciu kapłanów.

 

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła