TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 00:42
Dziś 15°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

ŚDM: Wieczór Uwielbienia w kaliskim Parku - dzień 4

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 23.07.2016

W sobotę wieczorem w Parku Miejskim w Kaliszu miało miejsce niezwykłe widowisko.

Wielki Koncert Uwielbienia przygotowany przez zespół Abba Pater Music zgromadził nie tylko młodych z Włoch, Francji, Słowenii, Ekwadoru i Polski, ale też licznych mieszkańców Kalisza. Podczas koncertu bp Edward Janiak podziękował gościom z zagranicy za udział w Dniach w Diecezji, a także osobom zaangażowanym w to wydarzenie.

Wskazywał, że najważniejsze są przeżycia duchowe. – Dziękuję wszystkim, którzy dawali piękne świadectwo wiary katolickiej w czasie, kiedy obchodzimy 1050-lecie chrztu naszej ojczyzny. To jest tytuł, żeby być dumnym, że jesteśmy ochrzczeni, ale ten tytuł też zobowiązuje – powiedział hierarcha.

Młodzi cudzoziemcy byli zauroczeni widowiskiem. – Koncert był piękny. Najbardziej podobały mi się śpiewy i towarzyszące temu tańce. Mieszkańcy Kalisza wraz z młodymi stworzyli super atmosferę – zaznaczyła Tinkara ze Słowenii.

Po południu przedstawiciele młodych z różnych krajów rywalizowali w dyscyplinach sportowych w ramach Olimpiady Narodów.

- To niezwykłe, że możemy wspólnie bawić się. Rywalizacja sportowa wywołuje wiele emocji. Poczułem się tutaj jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich – zaznaczył Pedro z Włoch.

Ostatni dzień pobytu w Kaliszu młodzi spędzą z rodzinami, u których mieszkali. W niedzielnej Eucharystii uczestniczyć będą w parafiach kaliskich, a wieczorem odbędzie się spotkanie pożegnalne, po którym wyruszą do Krakowa.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła