TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:55
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Sesja charyzmatyczna z Jude Antoine

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:58 24.10.2022

Potrzebujemy Bożego ognia, aby nas nieustannie rozpalał i inspirował do działania – mówił ks. kan. Włodzimierz Guzik, proboszcz parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu podczas mszy św. w intencji uzdrowienia, która kończyła sesję charyzmatyczną z udziałem Juda Antoine.

We wstępnie do mszy św. ks. kan. Włodzimierz Guzik wyraził radość z odbywającej się sesji charyzmatycznej i przywitał zaproszonych gości:

W homilii kaznodzieja w odniesieniu do Ewangelii dnia pytał zebranych, jak przeżywają swoją wiarę i wskazał na faryzeusza, który był skupiony tylko i wyłącznie na sobie, a nie na Bogu:

Ks. Guzik przypomniał, że człowiekiem Bożym jest ten, kto ma otwarte serce nie tylko na Pana Boga, ale także i na drugiego człowieka:

Kaznodzieja wskazywał na cnotę pokory, która pomaga nam stanąć w prawdzie:

Po mszy św. odbyła się modlitwa w intencji uzdrowienia, którą poprowadził Jude Antoine:

Trzydniowe wydarzenie rozpoczęło się w piątek, 21 października, w kościele św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „Spotkać Jezusa”. W sobotę i niedzielę sesja charyzmatyczna odbywała się w Technikum im. Świętego Józefa w Kaliszu. Z uczestnikami sesji spotkał się biskup kaliski Damian Bryl, który podkreślał, że otwarcie na Ducha Świętego prowadzi do służby:

Zakończoną Sesję Charyzmatyczną z udziałem Juda Antoine podsumowuje ks. Michał Włodarski, współorganizator wydarzenia:

Gościem specjalnym sesji charyzmatycznej był Jude Antoine, katolicki misjonarz świecki, który do Polski przyjechał z żoną Veroniką Antoine, z którą naucza w 33 krajach świata.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła