TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 22:43
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Sesja charyzmatyczna z udziałem Juda Antoine

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 07:51 30.09.2022

W październiku będziemy gościć w diecezji kaliskiej Jude Antoine. Nasz gość pochodzi z Kuala Lumpur w Malezji. Jest katolickim świeckim misjonarzem z doświadczeniem posługi w 33 krajach na świecie. Jude posługuje tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim. Wspólnie ze swoją żoną Veronicą Antoine i ich dwiema córkami Lavinią i Alicją, głoszą uzdrawiające doświadczenie Bożej miłości do zranionego i złamanego grzechem świata.

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć o naszym gościu?

Jude Antoine w swojej diecezji jest członkiem diecezjalnej służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (dział badań i rozwoju). Tam też założył „Kerygma Ministry” – świeckie, katolickie duszpasterstwo głoszenia kerygmatu, którego celem jest nauczanie, szkolenie, wyposażanie i mobilizowanie świeckich katolików do życia kerygmatem i jego głoszenia.

Nasz gość jest również członkiem międzynarodowych ogólnoświatowych służb Międzynarodowego Katolickiego Ruchu Odnowy Charyzmatycznej – komitetu odpowiedzialnego za Azję i Oceanię. Współpracuje z Evangelisation 2000 Asia, Oceania & Europe i Stowarzyszeniem Koordynatorów Katolickich Szkół Ewangelizacji. Jude przynależy także do Rady Youth Arise International – katolickiej inicjatywy promującej ewangelizację młodych na całym świecie, a wraz z żoną założył Partners in Mission (Partnerzy na Misji) – stowarzyszenia dla świeckich zainteresowanych wspieraniem i uczestniczeniem w krótkoterminowych misjach.

Od 1996 roku współpracuje z ICCOWE (Międzynarodową Radą Charyzmatyczną do spraw Światowej Ewangelizacji). W Polsce głosił już w wielu miejscach - prowadząc zarówno ewangelizacyjne spotkania otwarte połączone z modlitwą o uzdrowienie, jak też zamknięte warsztaty posługi proroczej, uzdrowienia, uwolnienia, ewangelizacji, służby w Kościele.

Jako rada pastoralna Odnowy w Duchu Świętym w naszej diecezji postanowiliśmy zaprosić Jude Antoine na trzy spotkania ewangelizacyjno-formacyjne, które są otwarte dla każdego kto chce z nich skorzystać.

Pierwsze spotkanie pt.:„Spotkać Jezusa”, odbędzie się w Krotoszynie (21.10, piątek) i będzie połączeniem nauczania z Eucharystią i przedłużoną modlitwą według pięciu kluczy Neala Lozano.

Drugie spotkanie pt.: „Radość z posługi” obędzie się w sobotę, w Kaliszu (Technikum im. św. Józefa przy seminarium kaliskim). Jest to całodniowa sesja warsztatowo-modlitewna poświęcona posłudze w Kościele. Celem tego dnia jest odnowienie w sobie radości ze służby w parafiach, wspólnotach, stowarzyszeniach, ruchach. Doświadczenie na nowo ożywczej mocy Ducha Świętego. Dlatego na to wydarzenie zapraszamy szczególnie te osoby, które w różny sposób angażują się w działalność Kościoła, w różnych miejscach, środowiskach. Zapraszamy osoby duchowne, konsekrowane, świeckie.

Trzeci dzień „Wypłyń głębiej” również odbędzie się w Kaliszu, w tym samym miejscu. Będzie to kilkugodzinna sesja warsztatowo-modlitewna. Na nią zapraszamy szczególnie osoby zaangażowane we wspólnotach posługujących charyzmatycznie. Będzie to czas nie tylko pogłębiania wiedzy, ale również nabywania doświadczenia. Jude Antoine to przede wszystkim znakomity nauczyciel i doświadczony praktyk, z którego wiedzy naprawdę warto skorzystać.

Dzień ten zakończymy Mszą świętą z modlitwą o uzdrowienie, o godzinie 17:00, w kościele pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty na os. Ogrody w Kaliszu.

 

 

Serdecznie zapraszamy. Niech Duch Święty ożywia w nas jedno dążenie: tę samą miłość i wspólnego ducha, zgodnie z pragnieniem Chrystusa! (Flp 2,2-5)

Szczegóły i informacje o zapisach można uzyskać na stronie Fb: Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Kaliskiej lub kontaktując się przez adres e-mail: magnificatkalisz@gmail.com

Tekst za: ks. Michał Włodarski 

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła