TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 21 Marca 2023, 00:04
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Sesja Formatorów Seminaryjnych pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP w WSD w Kaliszu

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 16:48 06.02.2023

Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego – pod tym hasłem rozpoczęła się druga w diecezji kaliskiej Sesja Formatorów Seminaryjnych pod patronatem Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski.

Kapłani w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu będą przez trzy dni dyskutować, zgłębiać i słuchać o przygotowywaniu młodych do kapłaństwa.

Specjalnie dla Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej mówi prefekt etapu propedeutycznego w Kaliszu, ks. Przemysław Tyblewski:

Ksiądz Tyblewski podkreślił, dlaczego ten okres jest tak ważny dla kandydatów do kapłaństwa:

Prefekt etapu propedeutycznego w Kaliszu wyjaśnił, jak wygląda doświadczenie tego etapu wśród diecezji, których klerycy uczestniczą w roku zerowym formacji w Kaliszu:

Ks. Przemysław Tyblewski przedstawił plan tegorocznego spotkania:

Ks. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych i rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie opowiedział w naszym radiowym studiu o powstaniu i rozwoju, oraz o wdrażaniu w życie okresów propedeutycznych na terenie Polski:

Przewodniczący Konferencji Rektorów WSD wyraził swoje zdanie o tym dodatkowym czasie nauki. Zauważył jak ważny jest on dla przygotowujących się do sakramentu kapłaństwa i rozeznających powołanie:

W pierwszym dniu Sesji Formatorów Seminaryjnych w Kaliszu Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Wojciech Polak, Prymas Polski i przewodniczący Komisji Duchowieństwa KEP.

Drugiego dnia sesji -  Mszy świętej, w której brali udział jej uczestnicy, przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji kaliskiej bp Damian Bryl.

Tekst, audio i zdjęcia: Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła