TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarii, Juliana, Lecha 13 Sierpnia 2022, 01:39
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Sierpniowa modlitwa w intencji rodziny i obrony życia w Bazylice Świętego Józefa

Adam Szymański Adam Szymański 14:53 06.08.2021

Chrześcijaństwo to coś więcej niż zestaw słusznych prawd, które wygłosił Pan Jezus, a my w nie uwierzyliśmy i według nich żyjemy – nawet jeżeli słyszymy od Pana Jezusa, że są to słowa życia. Nasze zbawienie dokonało się nie przez proklamację, ale przez dzieło zbawienia – mówił abp Józef Górzyński podczas Mszy św. w intencji rodziny 5 sierpnia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Uroczystości w Bazylice Kaliskiej rozpoczęła konferencja, a właściwie występ dzieci i młodzież z Nowego Sącza p. t. „Aureola marzy mi się od przedszkola” – montaż słowno-muzyczny przygotowany przez zespół „Promyczki dobra” pod kierunkiem ks. Andrzeja Mulki dyr. Wydawnictwa „Promyczek” z którym rozmowę poprowadził ks. prał. Leszek Szkopek.

Centrum czwartkowego spotkania stanowiła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i podczas której homilię wygłosił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Nim rozpoczęła się Msza św. młodzież z zespołu „Promyczki dobra” i ich duszpasterz przekazali dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dar w postaci relikwii bł. Karoliny Kózkówny, ofiarowany przez bpa Andrzeja Jeża Biskupa Tarnowskiego, pochodzący z Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Pod koniec Mszy św. abp Górzyński wraz z towarzyszącymi mu kapłanami dokonał zawierzenia św. Józefowi rodzin i dzieci nienarodzonych.

Spotkanie transmitowane było przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina.

Zdjęcia: Adam Szymański/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła