TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:44
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Śladami cudów eucharystycznych - pielgrzymka dla nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej

Maria Cieślak Maria Cieślak 14:37 07.02.2023

PIELGRZYMKA DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ I ICH BLISKICH DO WŁOCH I AUSTRII

„Śladami cudów eucharystycznych”
Termin: 1-7.07.2023

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI:

Dzień 1: Zbiórka w Nowych Skalmierzycach o godz. 8:00 przy kościele Bożego Ciała. Przejazd przez Polskę na nocleg tranzytowy w Czechach, zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Włoch do Gruaro a właściwie dalej do Valvasone do kościoła Przenajświętszego Ciała Jezusa Chrystusa, wejście do kościoła. Następnie przejazd do Ferrary, wizyta w kościele św. Marii w Vado, w którym znajduje się święte sklepienie , znak po wydarzeniu z 1171 roku. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Ferrary.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Morrovalle , gdzie w cudowny sposób przetrwała Hostia z wielkiego pożaru  kościoła Franciszkanów, wizyta w kościele, w którym umieszczono Hostię. Następnie przejazd do miejscowości Offida do kościoła św. Augustyna, gdzie umieszczony jest srebrny krzyż z cudowną Najświętszą Hostią z cudu z 1280 roku , następnie przejazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano, gdzie stwierdzono ich 16.
Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i spacer po Lanciano, a następnie przejazd do Alatri, gdzie w katedrze przechowywana jest relikwia Cudu Eucharystycznego, który wydarzył się w 1228 roku, cud został potwierdzony przez Papieża Grzegorza IX , wizyta w katedrze a następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu we Fiuggi Terme,

Dzień 5: Po śniadaniu, przejazd do Rzymu na audiencję generalną (jeśli Papież będzie w Rzymie) i dalej zwiedzanie: majestatyczny Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękna Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany św. Jan Paweł II. A następnie przejście do Bazyliki św. Pudencjany, gdzie wydarzył się Cud eucharystyczny w 595 roku. Gdy Mszę odprawiał papież Grzegorz Wielki.

Spacer przez Rzym Antyczny, okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów, wejście na Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska, spacer po pozostałościach Forum Romanum - najważniejszego placu starożytnego miasta, otoczonego przez liczne świątynie, przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu – Koloseum (z zewnątrz). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Po śniadaniu przejazd w okolice Klagenfurtu , obiadokolacja i nocleg. (ok 1000 km)

Dzień 7: Po śniadaniu wizyta w Raxendorfie a właściwie w miejscowości Weiten, gdzie w 1411 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Następnie  wyjazd w drogę powrotną do Skalmierzyc, przyjazd do Skalmierzyc w późnych godzinach wieczornych.

Hotele 3* - wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką i telefonem.
Wyżywienie: Śniadania kontynentalne wzmocnione + obiadokolacje (bez napojów)

UBEZPIECZENIE:
Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 20.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych i nowotworowych (CHP). Ubezpieczenie zawiera również leczenie w przypadku zachorowania na COVID-19. Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia
· Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP oraz bagażu do 3.000 zł - dopłata +30 zł/os;
· Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP, OC do 40.000 € oraz bagażu do 3.000 zł i kwarantanny w miejscu do celowym do kwoty 1.000 € - dopłata +50 zł/os;

ZGŁOSZENIA DO 15 KWIETNIA 2023 R. (ilość miejsc ograniczona) na adres: Ks. Dariusz Kwiatkowski, e-mail: kwiatkowski@post.pl lub pod nr Tel. 601910827.

Warunkiem podpisania umowy jest wpłata zaliczki w wysokości 900 zł. na konto Kościoła Parafialnego p.w. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach:
Nr konta: 39 8431 0008 0012 2803 2000 0001

Cena: 2940 zł/os dla osoby w pokoju 2-osobowym

Cena zawiera:
- Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, uchylne fotele, video/DVD)
- 6 noclegów w hotelach 3* wg. programu
- Pokoje 2-osobowe z łazienkami
- 6 śniadań +6  obiadokolacji w hotelach (bez napojów)
- Opieka pilota
- Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 20.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP, bagaż do 2000 zł)
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Koszt realizacji programu zwiedzania to 40 €  - kwota ta obejmuje lokalnych przewodników, słuchawki podczas realizacji programu zwiedzania oraz opłaty wjazdowe do miast (Rzym) i podatek miejski. Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

Ewentualne dopłaty: Dopłata do pokoju 1-osobowego +990 zł

Zdjęcie: https://treeaveller.it/miracolo-eucaristico-lanciano-abruzzo/

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła