TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 03:51
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Spektakl i wystawa "Nędzarze i potępieńcy" w rocznicę stanu wojennego

Radio Rodzina Radio Rodzina 17:00 12.12.2011

W 30. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Szkole Podstawowej nr 13 w Kaliszu został zrealizowany projekt edukacyjno-patriotyczny mający upamiętnić to wydarzenie.

W ramach tego projektu przygotowano okolicznościową wystawę nawiązującą do wydarzeń z grudnia 1981 roku i całego okresu stanu wojennego, a także spektakl pt. "Nędzarze i potępieńcy" przygotowany przez dwa kaliskie zespołu teatralne: Teatr na Widoku i Scenę Tam-2.

Scenariusz przedstawienia oparty został m.in. na utworach wybitnych pisarzy różnych epok i różnych kultur. Pojawiły się więc fragmenty tekstów Fiodora Dostojewskiego, Pedra Calderona de la Barci, Agnieszki Osieckiej, Stanisława Barańczaka, Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Na ekspozycję wystawową w największej części złożyły się materiały pochodzące ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, która jest współorganizatorem imprezy. Nie zabrakło także materiałów ze zbiorów prywatnych.

Do organizacji imprezy włączyły się także: IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu, Klub Osiedlowy KSM w Kaliszu, "Róg Amaltei" - Anna Rusek-Wasiak. Scenografię przygotował Jarosław Romaniuk.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła