TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 20:03
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie autorskie z Antonim Liberą

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 19:58 15.10.2021

W murach I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie autorskie z Antonim Liberą – autorem bestsellerowej powieści Madame, krytykiem literackim, tłumaczem oraz reżyserem teatralnym. Spotkanie prowadziła dr Małgorzata Juda-Mieloch.

Literacką ucztę zorganizowano z okazji wydania przez krakowski Instytut Literatury monografii, dotyczącej twórczości wspomnianego wyżej autora. Wolumin został napisany przez ostrowiankę - dr Małgorzatę Judę-Mieloch. Opatrzono go tytułem W cieniu marnego czasu.

Madame Libery została wpisana do kanonu lektur szkół ponadpodstawowych, zatem wkrótce rzesza młodych osób zapozna się z jego twórczością. Zagłębiając się jednak w te treści nie należy pomijać monografii autora.

Jeśli natomiast ktoś już teraz jest ciekawy, jak autor tejże bestsellerowej powieści – przetłumaczonej na aż 21 języków – podjął decyzję, by chwycić za pióro lub dlaczego obrał taki, a nie inny kierunek rozgrywającej się fabuły – zapraszamy do wysłuchania rozmowy Karoliny Gaweł z Antonim Liberą. 

Już wkrótce pojawi się ona zarówno na naszej stronie internetowej, jak i zostanie wyemitowana na antenie naszego radia w środę, 27 października br. o godzinie 16.35.

Tekst i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła