TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:39
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej

Maria Cieślak Maria Cieślak 21:47 14.01.2023

W sobotę, 14 stycznia br. w odolanowskiej parafii pw. św. Barbary odbyło się spotkanie opłatkowe członków Instytutu Akcji Katolickiej naszej diecezji. Rozpoczęto o godz. 16. mszą św., której przewodniczył biskup kaliski  Damian Bryl.

W modlitwie uczestniczyli także proboszcz miejsca - ks. kan. Tadeusz Kaczmarek, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej – ks. prał. dr Sławomir Kęszka, ks. kan. Jarosław Gzik – proboszcz i asystent AK w parafii w Żerkowie oraz ks. kan. Przemysław Talaga – proboszcz parafii w Chynowej, gdzie otwarto nowy oddział Instytutu AK.

Na początku Eucharystii głos zabrała pani Maria Skrzypińska, prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Odolanowie:

Biskup Damian zaprosił zgromadzonych do rozważenia Słowa Bożego koncentrując się na myśli zawartej w Liście do Hebrajczyków – „trwajmy mocno w wyznawaniu wiary”. Na początku homilii Pasterz Kaliski nawiązał do nauczania Benedykta XVI:

W kontekście powołania Lewiego, o którym usłyszeć można było w proklamowanej podczas Eucharystii Ewangelii, Biskup Damian podkreślał, że nasz Bóg jest Bogiem, który pragnie bliskości:

„Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” – mówi Jezus w odpowiedzi na zarzuty uczonych w Piśmie:

Na koniec homilii wybrzmiało wezwanie, aby nie odwracać się od tych, którzy dystansują się od Pana Boga – Jezus bowiem od nikogo się nie odwraca, Jemu zależy na każdym z nas.

Druga część spotkania odbyła się w Sali Osiedlowej Odolanów-Górka gdzie dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i spędzono czas przy wspólnym stole. Spotkaniu towarzyszył zespół muzyczny „Kapela znad Baryczy”.

Prezes Zarządu Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, Robert Lis, podzielił się ze zgromadzonymi kilkoma myślami:

W trakcie spotkania uroczyście wręczono legitymacje członkowskie nowym członkom Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, w tym także nowo ustanowionego oddziału w parafii w Chynowej.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła