TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Cypriana, Justyny, Łucji 27 Września 2023, 00:19
Dziś 18°C
Jutro 27°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 20:26 08.01.2023

W Niedziele Chrztu Pańskiego w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbyło się spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie Diecezji Kaliskiej.

Dzieci, młodzież, kapłani, osoby ze wspólnot dorosłych, rodziny Domowego Kościoła i sympatycy Oazy mieli okazję już po raz drugi spotkać się i razem świętować narodziny małego Jezusa na terenie parafii w Mikorzynie.

Wydarzenie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna.

Na początku głos zabrał ks. Daniel Zarębski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie:

Bp Łukasz Buzun przywitał rodziny przybyłe na spotkanie opłatkowe. Wspomniał o Niedzieli Chrztu Pańskiego i o kończącym się okresie Bożego Narodzenia:

Biskup pomocniczy naszej diecezji przygotował dla zgromadzonych radę sformowaną ze słów z testamentu papieża Benedykta XVI:

Po Mszy św. uczestnicy udali się na sale OSP, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Podczas spotkania przy stole zostały również zaprezentowane jasełka.

Para diecezjalna Domowego Kościoła: Katarzyna i Piotr Kania wypowiedzieli słowa podziękowania skierowane do moderatorów Ruchu z okazji ich święta patronalnego:

Ze zgromadzonymi na sali w Mikorzynie wspólnie kolędowali:

Ks. Daniel Zarębski – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie
Ks. Michał Pacyna – moderator diecezjalny Domowego Kościoła
Katarzyna i Piotr Kaniowie – para diecezjalna Domowego Kościoła wraz z parami rejonowymi: Anną i Aleksandrem Bystrkami, Aleksandrą i Andrzejem Szczepaniakami i Małgorzatą i Szymonem Boguckimi.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła