TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 05:32
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie świąteczne w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:42 14.12.2022

Chciałbym, żeby Święta Bożego Narodzenia były doświadczeniem szczególnej bliskości: z jednej strony bliskości Pana Boga, który do nas przychodzi oraz bliskości drugiego człowieka – mówił biskup kaliski Damian Bryl do dyrekcji, pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu podczas spotkania świątecznego.

Na samym początku biskup Damian Bryl został powitany przez dyrekcję oraz personel. W słowie powitania Marcin Ferenc, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu wyraził wielką radość ze spotkania i opowiedział o działalności kaliskiego DPSu:

Dyrektor ośrodka podkreślał, że praca w takim miejscu jest powołaniem i służbą, ponieważ wymaga poświęcenia:

W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził występ wokalistek ze Szkoły Muzycznej „Music Store” pod dyrekcją Izoldy Huchli.

W spotkaniu uczestniczył Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, który wyraził podziękowanie za codzienną pracę i złożył świąteczne życzenia:

Po odczytaniu Ewangelii opowiadającej o Bożym Narodzeniu głos zabrał biskup kaliski Damian Bryl, który przypomniał o istocie Świąt Narodzenia Pańskiego:

Biskup Damian Bryl złożył mieszkańcom życzenia:

Po wypowiedzeniu życzeń mieszkańcy kaliskiego DPSu połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy.

Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu jest Marcin Ferenc, a opiekę duszpasterską nad mieszkańcami domu sprawuje ks. Grzegorz Zamelek.

Teskt, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła