TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 23:19
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie świąteczne z przedstawicielami władz samorządowych z terenu diecezji kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:02 17.12.2022

Warto, żebyśmy oprócz całego wymiaru społecznego, rodzinnego, towarzyskiego odkrywali też płaszczyznę ducha, bo po to są święta, żeby się zatrzymać, pobyć razem, ale też żeby coś ważnego sobie przypomnieć. Te święta przypominają nam, że Pan Bóg chce być z nami – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas spotkania świątecznego z przedstawicielami lokalnych władz z terenu diecezji kaliskiej. 

Ks. kan. Marcin Papuziński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu wskazał, jaki jest cel spotkania:

Po odczytania Ewangelii opowiadającej o Bożym Narodzeniu, W imieniu prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów przemówił wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski:

Biskup kaliski Damian Bryl podzielił się pięcioma ważnymi sprawami z kończącego się roku: doświadczenie wojny i konsekwencji, doświadczenie synodu w Kościele, rocznica pobytu Jana Pawła II w Kaliszu, trudne doświadczenie krzywdy wobec małoletnich (działania jakie podejmuje diecezja w te stronę), rozwój poradni rodzinnych oraz powstanie DomSpotów i zachęcał do wzajemnej współpracy:

 

Biskup Bryl nawiązując do słów papieża Franciszka wypowiedział słowa życzeń:

Spotkanie świąteczne z przedstawicielami lokalnych władz odbyło się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na przyszły rok.

Tekst, audio i zdjęcia: Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła