TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:29
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie Szkolnych Kół Caritas z terenu naszej diecezji

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 06.12.2014

W sobotę, 6 grudnia, we wspomnienie świętego Mikołaja, nazajutrz po Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, w Kaliszu miało miejsce spotkanie Szkolnych Kół Caritas z terenu diecezji kaliskiej, które rozpoczęło się Eucharystią, sprawowaną w parafii bł. Michała Kozala w Kaliszu na Winiarach.

Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Andrzejczak – Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej. Na samym początku, po liturgicznym pozdrowieniu wszystkich przybyłych powitał proboszcz miejsca Ksiądz Kanonik Marian Błaszczyk.

W homilii, ksiądz Jacek odnosząc się do usłyszanej Ewangelii, zauważył, że podejmując dzieła miłosierdzia, nigdy nie jesteśmy sami, zawsze jest przy nas Chrystus Po Mszy św, odbyła się druga część spotkania w Ośrodku Caritas na Winiarach.

Pozdrawiamy wszystkie Szkolne Koła Caritas z terenu naszej diecezji i dziękujemy za bezinteresowną pomoc i dzieła miłosierdzia, które podejmujecie w Waszych szkołach i parafiach. Życzymy, aby ofiarowana pomoc była dla Was spełnieniem oraz źródłem prawdziwej radości.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła