TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 20:09
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Statio Błaszki – Kongres Eucharystyczny Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 21.05.2015

21 maja, w Błaszkach odbyło się siódme stacyjne spotkanie, które wpisuje się w obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego pod hasłem "Ja Jestem Chlebem Życia".

We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli wierni z czterech dekanatów: błaszkowskiego, koźminkowskiego, opatóweckiego i złoczewskiego.

Uroczystość Kongresowa – Statio Błaszki – odbywała się w Kościele Świętej Anny w Błaszkach.

Od samego rana została zaplanowana adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczyli wierni z czterech dekanatów.

O godzinie 18.00 odbył się koncert zespołu wokalno instrumentalnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na podstawie fragmentów „Tryptyku Rzymskiego” św. Jana Pawła II.

Centralnym punktem wczorajszej uroczystości była wieczorna Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem Księdza Prałata Macieja Jóźwiaka – Dziekana Dekanatu Koźminkowskiego, natomiast homilię wygłosił Ksiądz Prałat Władysław Czamara – Dziekan Dekanatu Opatóweckiego.

Po Mszy św. odbyła się prowadzona adoracją Najświętszego Sakramentu. Stacja kongresowa w Błaszkach zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła