TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:48
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Statio Kępno – Kongres Eucharystyczny Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 23.04.2015

23 kwietnia, w Kępnie odbyło się trzecie  stacyjne spotkanie, które wpisuje się w obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego pod hasłem Ja Jestem Chlebem Życia.

We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli wierni z sześciu dekanatów: bralińskiego, kępińskiego, sycowskiego, wołczyńskiego, twardogórskiego i trzcinickiego.

Uroczystość Kongresowa – Statio Kępno – odbywała się w Kościele Świętego Marcina w Kępnie.

Na samym początku słowa wprowadzenia na temat istoty Kongresu Eucharystycznego wypowiedział ks. prałat Dariusz Smolnik – Wikariusz Biskupi, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie i jednocześnie dziekan dekanatu sycowskiego. Następnie ks. Bartosz Ignaszewski wygłosił konferencje Eucharystia w życiu rodziny.

Punktem centralnym wczorajszej uroczystości była Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Seniora Stanisława Napierały, który wygłosił także homilię.

Kolejnym punktem kongresowego programu była procesja eucharystyczna wokół  Kępińskiego Rynku z udziałem sztandarów, feretronów i chorągwi z poszczególnych dekanatów i parafii.

Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu na cztery strony świata, w drodze do kościoła wierni śpiewali Ciebie Boga wysławiamy.

Po procesji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu dla poszczególnych dekanatów, która trwała do 23.00.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła