TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:47
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Statio Wieruszów - Kongres Eucharystyczny Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 09.04.2015

Choć centralne obchody Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kaliskiej pod hasłem Ja jestem Chlebem Życia odbędą się na przełomie maja i czerwca w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, to wczoraj – 9 kwietnia, w Wieruszowie odbyło się pierwsze stacyjne spotkanie eucharystyczne, w którym uczestniczyli wierni z trzech dekanatów: bolesławieckiego, lututowskiego i wieruszowskiego.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego w Wieruszowie.

Na samym początku słowa wprowadzenia na temat istoty Kongresu Eucharystycznego wypowiedział o. dr Piotr Polek – przeor klasztoru Ojców Paulinów w Wieruszowie.

Następnie wierni uczestniczyli w nabożeństwie eucharystycznym, podczas którego odśpiewano Litanię do Pana Jezusa Pięciorańskiego.  

Kolejnym punktem kongresowego programu była procesja eucharystyczna ulicami Wieruszowa. Procesję uświetniła Orkiestra Dęta OSP Wieruszów oraz komentarz ks. kan. Przemysława Niezgódki – Proboszcza Parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Mieleszynie.

Po zakończonej procesji w kościele Św. Stanisława Biskupa Męczennika była sprawowana uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Prałat Henryk Orszulak, a homilię wygłosił o. Piotr Polek – przeor klasztoru Ojców Paulinów w Wieruszowie. Koncelebrowali także kapłani z dekanatu bolesławieckiego, lututowskiego oraz wieruszowskiego.

Po zakończonej Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu dla poszczególnych dekanatów, która trwała do 24.00.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła