TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Amandy, Jana, Juliana 27 Maja 2024, 17:10
Dziś 24°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Styczniowa modlitwa za rodziny u św. Józefa

W pierwszym dniu Nowego 2009 Roku spotkaliśmy się znów w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu...

...aby modlitwą otoczyć rodzinę i dzieło obrony życia człowieka. Tym razem - na progu nowego roku duszpasterskiej pracy - towarzyszyło nam hasło: Otoczmy troską życie. Ksiądz Biskup Stanisław Napierała, który przewodniczył Eucharystii, postawił jeszcze pytanie: Jaką rolę na polu troski o życie spełni w rozpoczynającym się roku Kaliskie Sanktuarium Świętego Józefa? 

W homilii Biskup Kaliski mówił o - szeroko w ostatnich tygodniach dyskutowanej - kwestii zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Precyzyjnie i w sposób systematyczny wyartykułował szereg wątków i podpowiedział kilka argumentów, które w dyskusji medialnej się nie pojawiają. W centrum swojej wypowiedzi Ksiądz Biskup Stanisław Napierała umieścił wołanie: pomyślcie o tym, który w tej dyskusji jest najważniejszy - o człowieku, który w wyniku tak podejmowanych działań, ma się pojawić w istnieniu i żyć. Ksiądz Biskup mocno podkreślił, że mówi o oficjalnej, już dawno sprecyzowanej i wyrażonej w dokumentach nauce Kościoła, a nie - jak się czasem próbuje wmówić ludziom - o opinii Polskiego Episkopatu.

Serdecznie polecamy Państwa uwadze wspomnianą homilię, którą zamieszczamy poniżej oraz zdjęcia z styczniowego spotkania modlitewnego.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła