TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Franciszka, Kseni, Maksymiliana 27 Listopada 2022, 17:05
Dziś 6°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Suma odpustowa ku czci św. Idziego w Mikorzynie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:25 04.09.2022

Miłość wyraża się w modlitwie za innych – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas sumy odpustowej ku czci św. Idziego w Mikorzynie.

Wszystkich przybyłych pielgrzymów powitał ks. Witold Kałmucki, kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie:

W homilii biskup Damian zachęcił do ufnej modlitwy do Boga za wstawiennictwem św. Idziego:

Kaznodzieja przypomniał, że Kościół to wspólnota ludzi, którzy są razem i modlą się za siebie:

Biskup kaliski zachęcał, aby w codziennym życiu Boga stawiać zawsze na pierwszym miejscu:

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem  modlili się: ks. Witold Kałmucki, kustosz Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, ks. kan. Marcin Papuziński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, ks. prał. Leszek Szkopek, proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie, kapłani z dekanatu ostrzeszowskiego oraz licznie zgromadzenia parafianie i pielgrzymi. Tradycyjnie na odpust do Mikorzyna przyszli pieszo pielgrzymi z Ostrzeszowa, Kępna, Rogaszyc, Myjomic, Olszowej, a także przyjechała grupa rowerzystów.

Uroczystości odpustowe w Mikorzynie rozpoczęły się rekolekcjami „Król Dawid – odkryć siebie i Boga” , które poprowadził ks. Przemysław Kapała – Diecezjalny Koordynator ŚDM. Do św. Idziego w tym czasie przybyli chorzy i osoby starsze, a także rodzice dziećmi i małżonkowie proszący o dar potomstwa. W sobotę w ramach „Ogrodów św. Idziego” odbył się koncert zespołu „Rock&Fire” oraz pokaz tańca ognia w wykonaniu formacji „Anthony Street” z Jarocina.

W 2024 roku wspólnota parafialna będzie świętowała 25. rocznicę ustanowienia diecezjalnego sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Od 1 lipca 2019 r. proboszczem parafii i kustoszem sanktuarium jest ks. Witold Kałmucki.

Tekst i audio: ks. Mateusz Puchała&ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła