TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 03:17
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Suma odpustowa w katedrze kaliskiej im. św Mikołaja

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 18:13 03.12.2023

W niedzielę,  3 grudnia w katedrze kaliskiej o godzinie 12.30 rozpoczęła się suma odpustowa, głównego patrona tego kościoła św. Mikołaja Biskupa. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Pośród licznie zgromadzonych wiernych w kościele nie zabrakło dzieci, które z niecierpliwością czekały na spotkanie ze św. Mikołajem - odbyło się ono po Mszy Świętej. Na Eucharystię licznie przybyli także kapłani z kaliskich parafii i instytucji centralnych.

Po rozpoczęciu ks. prałat Adam Modliński proboszcz parafii oraz prepozyt kapituły katedralnej powitał zgromadzonych w świątyni oraz zachęcił do naśladowania ofiarnego życia św. Mikołaja:

Biskup Andrzej Przybylski mówił o duchu dobroci św. Mikołaja:

W homilii, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej mówił o tym by, nie przespać okazji do pomocy innym:

Kaznodzieja opowiedział o pokorze i skromności św. Mikołaja:

Biskup mówił, że trzeba właściwie rozpatrywać prezenty, jakie otrzymujemy, bo nie wszystkie z nich pochodzą od Pana Boga, część z nich pochodzi od złego ducha:

Po zakończonej Eucharystii przy wystawionym Najświętszym Sakramencie została odmówiona litania do św. Mikołaja. Nadszedł także oczekiwany przez najmłodszych moment spotkania ze świętym Patronem, który wraz z aniołkami rozdawał dzieciom prezenty. To coroczna tradycja sumy odpustowej kaliskiej katedry.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła